Захист прав споживачів

9.2.2. Правила продажу одягу для фізичної культури, спорту, туризму

До працівників, які здійснюють продаж цих товарів, ставляться підвищені вимоги щодо глибини знань властивостей і якості матеріалів, з яких виготовлені товари, розмірів, зростів, повнот, особливостей попиту покупців, сучасних напрямів моди, а також способів і правил зберігання виробів.

Приймання спортивного одягу здійснюється матеріально відповідальною особою. Під час завезення товарів в магазин перевіряється стан тари і упакування, проводиться приймання за якістю і кількістю в порядку і в терміни, передбачені відповідними Інструкціями, стандартами, технічними умовами і договорами.

Зберігаються ці товари за температури 10-18 0С та відносній вологості повітря 60-70% в сухих, чистих, добре вентильованих приміщеннях, які за необхідності можна провітрювати, зволожувати повітря. На зберігання вироби розміщуються за видами, розмірами, зростами, повнотами. Залежно від виду товари зберігаються на кронштейнах і вішалках, на полицях стелажів, підтоварниках стопками і пачками. Забороняється зберігання швейних виробів на підлозі чи навалом.

Перед подаванням в торговельний зал товари готуються до реалізації: розпаковуються, ретельно оглядаються, розсортировуються, перевіряються ціни, якість і маркування.

До початку торгівлі в торговельні зали завозиться достатня кількість товарів відповідно до їх асортиментного профілю та широти товарів, що реалізуються. Розміщуються вироби на торговельно- технічному обладнанні так, щоб покупці мали можливість вільно їх оглядати і вибирати.

Одяг - товар складного асортименту. Тому в процесі його продажу продавець зобов’язаний допомагати покупцеві в виборі, знайомити з асортиментом магазину, способами догляду за виробами. Для примірювання одягу в магазині обладнуються кабіни.У процесі відпускання товарів продавці та продавці- консультанти перевіряють якість та комплектність виробів.

Продані товари пакуються в папір чи в коробки. Обмін здійснюється відповідно до правил обміну непродовольчих товарів.