У Литві найбільшими торговельними мережами є ІКІ, VP Market,

Торговельна мережа IKL. Заснована у 1992 р. трьома рідними братами: Джорджем, Олівером, Ніколасом Ортіз (George, Oliver, Nicolas Ortiz), громадянами Франції. Перші магазини самообслуговування, які відкрились у Вільнюсі восени 1992 p., мали шалений успіх. Це підштовхнуло Ортіз до активного впровадження на ринок. У своїй стратегії розвитку IKI використовує такі способи розширення:

— купівля колишніх універсамів та переобладнання їх у супермаркети;

— створення ЗАТ на базі гастрономів спільно з колишніми власниками та переобладнання їх у супермаркети або дискаунтери;

— довгострокова оренда гастрономів з неодмінним переобладнанням їх у ті ж самі супермаркети або дискаунтери.

На сьогодні в мережі є 3 види магазинів: 58 супермаркетів IKI (площею від 800 до 4500 м2), 3 малих супермаркети IKIUKAS (300-400 м ), 53 жорстких дискаунтера PIGIAU GRIBO (у дослівному перекладі "дешевше грибів"; 300-350 м2). Застосовується нове обладнання. Ексклюзивний постачальник торговельних меблів — "Новена". Холодильні меблі кількох заводів, переважно "Cold". Мережа постійно розвивається, перші магазини модернізуються Випускається своя безкоштовна рекламна газета (раз на два тижні). Серед покупців проводяться постійні розіграші лотереї (автомобіль "Феррарі", туристичні поїздки за кордон).

Торговельна мережа VP (Vilniaus prekuba) Market. На сьогодні корпорація об’єднує:

— мережу магазинів у Литві, Латвії, Естонії;

— мережу аптек самообслуговування (фармацевтичні супермаркети EUROVAISTINE) у Литві, Латвії, Естонії, Польщі;

— торгово-розважальний центр.

Торгово-розважальний центр AKROPOLIS, що відкрився у квітні 2002 р у Вільнюсі (Литва), є найбільшим подібним центром у Прибалтиці та СНД. Його загальна площа — 80 тис. м , торговельна площа — 54 тис. м . У складі центру — гіпермаркет, понад 100 магазинів, 5 ресторанів, 3 кафе, кінотеатр, боулінг (10 доріжок), ковзанка. Працює з 8.00 до 24.00 годин. У звичайний день у середньому центр відвідують до 40 тис. покупців. У вихідні — близько 65 тис. чоловік. Зафіксований рекорд відвідувань — 82 тис. чоловік за день.

Мережа магазинів складається із:

— Трьох гіпермаркетів HYPERMAXIMA (18-22 тис. м2 торговельної площі), 8 гіпермаркетів MAXIMA (10-16 тис. м торговельної площі);

—7 Cash&Carry BAZE (5-15,10-16 тис. м торговельної площі);

— 26 великих супермаркетів MEDIA (2,5-7 тис. м торговельної площі);

— 39 малих супермаркетів MINIMA (0,3-1.5 тис. м торговельної площі);

— понад 100 жорстких дискаунтерів T-MARKET (0,2-0,5 тис. м торговельної площі).

VP Market у своїх дискаунтерах і малих супермаркетах широко використовує обладнання, у колишньому користуванні яке було у вжитку в Німеччині. Гіпермаркети розміщують нове обладнання, як правило, SEDACO.

Торговельний оборот VP Market у 2001 р. становив 559 млн. євро. Це друга за оборотом компанія Литви (після нафтодобувного концерну Nazeikiu Nafta) і великий роботодавець (понад 13 тис. робочих місць). Мережа випускає свою безкоштовну щотижневу рекламну газету та щоквартальний журнал, проводяться спеціальні лотереї для покупців.

З .Торговельна мережа RIMI — шведська транснаціональна компанія, що активно працює у Прибалтиці. У Литві має 2 гіпермаркети HYPERRIMI (20 тис. м торговельної площі), 31 супермаркет RIMI (1,5-5 тис. м торговельної площі), 3 жорстких дискаунтера STOK IRPIRK (0,2-0,3 тис. м торговельної площі). Викладка товарів в усіх магазинах стандартна. Магазини самообслуговування у Литві працюють усі дні тижня без вихідних і перерв, переважно з 8.00 до 24.00 годин (середні та дрібні — до 21.00, 22.00). Вночі усі потрібні товари можна купити в магазинах самообслуговування на автозаправних станціях, які працюють цілодобово. В них продають продукти харчування, напої, пиво (окрім алкоголю), автоприлади, автозапчастини, предмети першої необхідності. Середня площа таких магазинів 150-300 м .

В усіх продовольчих магазинах Литви з метою боротьби з алкоголем усі лікеро-горілчані відділи (крім пива) виділено у самостійний відділ, відокремлений від магазину, з обов’язковим окремим входом та окремою касою. Відвідувачів в уніформі не обслуговують. На алкоголь дуже високий акцизний збір — близько 200-300%. За станом на 1 вересня 2002 р. у Литві діяло понад 2500 магазинів самообслуговування. Із них понад 1800 одиниць мали у своєму асортименті продовольчі товари.