Англійці вважають за краще (надійніше) вести справу з тими партнерами, з якими вони вже знайомі і мали спільні справи в минулому. Тому бажано, щоб для встановлення нових контактів до складу делегації входив хтось із тих, хто вже має позитивний досвід контактів з конкретним англійським партнером. Або доцільно було б, щоб вас англійському партнеру представив би бізнесмен, який успішно співпрацює, або співпрацював, з даною англійською фірмою

Надзвичайно важливо справити на англійського партнера позитивне враження на першій зустрічі.

Англійці гнучкі у переговорах, вони уникають категоричних тверджень або заперечень. Для прийняття остаточного рішення англійці витрачають багато часу, але на їх слово (рішення) можна твердо розраховувати.

Англійці з цікавістю віднесуться до усіх ваших ініціатив і з великою вірогідністю їх підтримують.

У бесідах з англійцями необхідно уникати таких тем, як особисте життя, професійні справи, релігія, королівська родина. Краще віддати перевагу таким темам: погода, спорт, домашні тварини. Особлива пристрасть англійців садівництво, відпочинок. Саме з обговорення таких життєвих тем доцільно починати бізнес-переговори.

Англійця марно просити зробити як виняток що-небудь, що йде врозріз з правилами. Ні заклики до співчуття, ні апеляція до здорового глузду, до логіки ситуації не здобудуть дії, якщо для того, щоб виконати прохання, знадобиться порушити яку-небудь інструкцію. Зате посилання на принципи чесної гри, апеляція до відчуття справедливості, високо розвиненого у англійців, справляє на них чарівне враження. Британець готовий рішуче захищати свої законні права, але з такою ж готовністю він дотримує права, надані законом і іншим людям.

Англійський національний стереотип значною мірою аналогічний з американським, особливо в частині прагматизму, орієнтації на конкретні справи та здоровий глузд.

Деякі особливості:

  • підвищене відчуття власної гідності, більша схильність до дотримання етики бізнес-діяльності та етикету;
  • недостатня довіра до проектів та пропозицій потенційних бізнес-партнерів, якщо це не підтверджується реальними можливостями їх впровадження у життя. Для англійців важливо знати про ефективність діяльності їхніх партнерів та ділові якості менеджера — представника (керівника) бізнес-партнера;
  • повага до традицій: не схильність змінювати встановлений порядок речей, попередніх домовленостей.

Ведучи переговори з англійськими бізнесменами, підкреслюйте свої симпатії до британського народу і його ідеалів. Дайте зрозуміти, що загальнолюдські цінності для вас не менш важливі, ніж комерційні інтереси.

Якщо ви коли-небудь зустрічалися або вели переговори з англійським бізнесменом, не забувайте посилати йому вітальні листівки до свят, передавати привіти його близьким. Англійці високо цінують такі знаки уваги.

Будьте обережні з врученням подарунків представникам британських ділових кругів. Дарувати можна тільки яку-небудь дрібницю -— запальнички, календарі, записники, фірмові авторучки, а на Різдво — алкогольні напої. Дорожчий подарунок вважається хабаром і розцінюється як засів тиску на партнера. Коли в ділових колах стає відомо, що представники фірми приймають дорогі подарунки, її репутацію можна вважати погубленою.