Італійські бізнесмени завжди виявляють інтерес до встановлення ділових контактів з метою налагодження подальшої співпраці. Особливо це притаманно невеликим фірмам. Для встановлення особистих контактів з італійською фірмою досить звернутися до неї з листом-пропозицією. Італійські партнери зазвичай допомагають у вирішенні організаційних і формальних питань.

Практика ділових відносин Італії відповідає нормам прийнятим у більшості європейських країн. Велике значення італійці надають рівню ведення переговорів: ранг партнерів по переговорах повинен збігатися.

Італійські бізнесмени надають великого значення неформальним відносинам з партнерами, вважаючи, що зустрічі в неформальній обстановці полегшують вироблення взаємоприйнятого рішення, дають можливість відвертіше критикувати партнера, не піддаючи переговорний процес небезпеки зриву.

Кращий спосіб зав’язати жваву бесіду з італійцями і здобути їх прихильність і симпатію — виявити цікавість до італійської історії і культури.

До дотримання основних правил ділової етики італійські підприємці відносяться, в цілому, дуже серйозно і чекають того ж від своїх партнерів.