При веденні справ німці дотримують вищого ступеня офіційності. При цьому вони дуже стримані і в усьому дотримуються етикету, тому іноді роблять враження замкнутих і недружелюбних. При веденні справ усякий поспіх викликає несхвалення з їх боку. Не варто пропонувати німецьким підприємцям швидко «провернути» якусь справу, котра раптово підвернулася. Це справить на них негативне враження, вони можуть вирішити, що ви нічого не прораховуєте і дієте без усякого плану.

У Німеччині не люблять ніяких несподіванок і сюрпризів у плані підприємництва. Там усі заздалегідь планують і прораховують. Отже, обов’язково потрібно попередньо скласти програму зустрічей.

Дуже велике значення німці надають офіціозу. Тому наперед, до початку переговорів, уточніть титули кожного члена німецької делегації і звертайтеся до партнерів по переговорах тільки за титулами.

Німецькі підприємці виключно пунктуальні, і якщо ви проявити ті ж якості, то заслужите пошану своїх партнерів.

Німці, як правило, дуже ретельно готуються до переговорів і прагнуть приступати до них тільки тоді, коли шанси дійти взаємовигідної угоди великі. Під час переговорів вони вважають за краще обговорювати питання послідовно, один за іншим, педантично розглядаючи всі деталі.

Німці дуже акуратні і педантичні, бездоганно виконують свої зобов’язання і вимагають від партнерів такого ж ставлення до справи. При укладенні договорів вони звичайно наполягають, щоб на випадок невиконання умов були передбачені високі штрафи, часто вимагають тривалого гарантійного періоду на товар, який поставляється, а також наявності застави на випадок поставок недоброякісного товару. Отже, якщо ви сумніваєтеся у тому, що зможете виконати всі умови договору, краще відмовитися від операції з німецькими партнерами.

Щодо особистого спілкування, то треба пам’ятати, що під час візиту до дому, на запрошення німецького партнера, некоректно дарувати його дружині червоні троянди. Це — знак пристрасного кохання. Букет має бути з неяскравих квітів.

Щодо жестів, специфічних для німців, то, наприклад, підняті брови означають захоплення чиєюсь ідеєю. Якщо ж німець хлопає себе долонею по лобу, то це означає, що чиясь ідея або думка — божевільна.