Здорові вагітні спроможні виконувати звичайну фізичну і розумову роботу. Однак варто уникати психоемоційного і фізичного навантаження, що може призвести до зміни фізіологічних процесів і розвитку ускладнень вагітності.

У багатьох галузях промисловості є види робіт, до яких заборонено залучати вагітних: понаднормові роботи, нічні зміни, відрядження, роботи, пов’язані з вібрацією, перегріванням і переохолодженням організму, впливом джерел радіації, хімічних речовин, електромагнітного поля, інтенсивного шуму та інших несприятливих факторів зовнішнього середовища. Уже з перших місяців вагітності рекомендують систематичні прогулянки по 2—3 год у будь-яку пору року й обов’язково перед сном, який має тривати не менше ніж 9—10 год на добу в добре провітреному приміщенні. Постіль має бути зручною, проте не занадто м’якою, спати краще на правому боні.

Гігієна статевого життя. У перші 2—3 міс. вагітності — у період імплантації плодового яйця і формування плаценти — потрібно утриматися від статевого життя. Протипоказане статеве життя і в останні 2 міс. вагітності. Для профілактики запальних захворювань рекомендують двічі-тричі на день здійснювати туалет зовнішніх статевих органів теплою водою з милом. Спринцювання піхви протипоказане

Обов’язковою є профілактика та санація інфекційних захворювань у вагітної (ангіна, карієс зубів, інфекції сечовивідних шляхів, патогенна піхвова мікрофлора тощо).

У разі неускладненої вагітності рекомендують фізичні вправи (по 10 хв. з перервою 1—2 хв), які розвивають діафрагмальне дихання, зміцнюють м’язи живота.

Особиста гігієна вагітної. Вагітним потрібно двічі на день приймати теплий душ, не допускаючи перегрівання тіла. Категорично заборонено приймати ванну, парити ноги в останні місяці вагітності.

Призначають повітряні ванни, починаючи з 8—10 хв. і до 15—20 хв. за температури повітря 20—22 °С.

У разі фізіологічного перебігу вагітності влітку перебувати на сонці рекомендують по 10—15 хв у період з 8-ї до 11-ї та з 17-ї до 19-ї години. В осінньо- зимовий період призначають ультрафіолетове опромінення.

Підготовка грудних залоз до лактації полягає в щоденному їх обмиванні водою кімнатної температури і обтиранні твердим чистим рушником. Якщо соски плоскі або утягнені, то рекомендують ЇХ масаж, методиці проведення якого вагітна навчається під час відвідування “Школи материнства”.

Одяг вагітної має бути чистим, м’яким, зручним і вільним. З 28—30-го тижня рекомендують носити спеціальний пояс-бандаж. Взуття зручне, на низьких широких підборах.