Вакцинації проти гепатиту В підлягають усі здорові новонароджені до виписування з пологового будинку. Вакцинацію проводять після отримання згоди поінформованої матері безпосередньо в палаті після огляду дитини лікарем педіатром-неонатологом з письмовим обґрунтуванням призначення вакцинації в карті розвитку новонародженого. Для вакцинації немоаіят використовують рекомбінантш вакцини, зареєстровані і дозволені до застосування в Ук- рчаїні. Перед виписуванням з пологового стагюнару лікар педіатр-неонатолог інформує матір про необхідність подальшої імунізації дитини згідно з чинним календарем щеплень в Україні.

Вакцинацію новонароджених проти туберкульозу проводять усім новонародженим на 3-ю — 5-у добу життя за винятком таких випадків: а) якщо дитина хвора, імунізацію здійснюють після одужання та обов’язково до виписування з лікарні; б) якшо в матері активна форма туберкульозу легень і вона отримувала лікування менше ніж за 2 міс до пологів або якшо в ж^нки діагностовано туберкульоз після народження дитини, то з огляду на високий ризик інфікування новонародженого вакцинацію не проводять. Вакцину БЦЖ уводять відповідно до інструкції. Проводять скринінгове обстеження новонароджених на феникетонурію з метою виявлення захворювання в ранніх стадіях і призначити дієтичне лікування хворим до досягнення ними віку 8 тиж. Ці терміни початку лікування дають змогу забезпечити повноцінний психічний розвиток дитини. Обстеження новонароджених у віці 48—72 год здійснюють за наявності згоди поінформованої матері (обов’язковою умовою скринінту варто вважати отримання дитиною грудного молока або суміші не раніше ніж за 24 год до взяття крові). Обстеження новонародженого на природжений гіпотиреоз проводять з метою виявлення захворювання в ранніх стадіях і призначити відповідне лікування. Обстеження новонародженого у віці 48—72 год здійснюють після отримання згоди поінформованої матері до випису вання з пологового будинку, шоб у разі одержання сумнівного результату повторите тест, а в разі повторного позитивного тесту — узяти кров з вени дія визначення рівня соматотропного гормону і гормонів щитоподібної залози в сироватці крові та відразу (не пізніше 3-го тижня життя) розпочати замісну терапію.

Вакцинування новонародженого з пологочого стаціонару. Новонароджена дитина може бути виписана з пологового стаціонару на 3-ю добу життя, якщо заіальний стан дитини, рівень підготовки та поінформування матері з питань догляду за дитиною відповідають таким критеріям: 1) пуповинний залишок або ранка сухі та чисті, без ознак запалення; 2) температура тіла дитини в межах 36,5—37,5 °С; 3) у дитини виражений смоктальний рефлекс; 4) проведені вакцинація проти туберкульозу та гепатиту В, обстеження на фенілкетонурію та природжений тшотиреоз; 5) дитина має задовільний стан; 6) мати або члени сім’ї мають достатні павички догляду за дитиною; 7) мати поінформована щодо запобігання синдрому раптово смерті; 8) мати поінформована про загрозливі стани дитини, при яких потрібно негайно звертатися за медичною допомогою; 9) у день виписування дитину зважили і оглянув педіагр-неонатолог. У перші дві доби після виписування усіх новонароджених оглядає дільничний лікар-педіатр (лікар загальної практики — сімейний лікар) з метою оцінити їхній стан, у тому числі і наявність жовтяниці Час проведенім такого огляду визначається тривалістю госпіталізації в пологовому будинку. У разі виписування дитини на 3-ю добу життя такий огляд рекомендують проводити до досягнення немовлям віку 120 год (5 днів).