Ведення вагітності у разі природжених вад розвитку одного з плодів залежить від ступеня вираженості вади, терміну гестації і характеру плацентації.

Аномалії розвитку одного з плодів при монозиготній двійні є показанням до переривання вагітності в терміні до 22 тиж. При бізиготній двійні вагітність пролонгують. При цьому можливим є здійснення селективного фетоциду шляхом внутрішньосерцевого введення хворому плоду розчину калію хлориду під УЗ-контролем.

У разі вияатення зрослих близнюків вагітність переривають у терміні до 22 тиж. У пізнішому терміні гестації показане динамічне ультразвукове спостереження за їх розвитком. Розродження проводять шляхом виконання кесаревого розтину.

Показанням до селективного переривання вагітності є або бажання жінки зменшити кількість плодів, або наявність патології в одного з близнюків. Редукція ембріона можлива при біхоріальному типі плацентації в терміні гестації 7— 10 тиж. Редукцію проводять під УЗ-контролем трансвагінальним доступом шляхом путл ування грудної клітки ембріона з руйнуванням його серця та аспірацією амніотичної рідини.